Rodzina to Twój największy skarb.

Dziś chciałabym poruszyć bardzo ważny temat. Aspekt rodziny. W dzisiejszych czasach nie mamy możliwości  na spędzenie wspólnych chwil w gronie najbliższych. Jest wyścig szczurów, pogoń za pieniądzem i sławą. A to chyba nie na tym polega życie.  Przez to, tak naprawdę zapominamy o wszystkim i wszystkich, skupiamy się wyłącznie na sobie.

Według mnie, rodzina zawsze będzie najwyższą wartością. To  w domu czujemy się bezpiecznie, znajdziemy pomoc i wzajemną miłość. To w rodzicach mamy największe oparcie i  ciepło. To od nich dostajemy poczucie bezpieczeństwa  i to na nich możemy zawsze polegać. W życiu bywają chwile dobre jak i te złe. To dzięki nim przeżywamy sytuacje kryzysowe, w jakich się znajdujemy. Coś o tym wiem,  wsparcie w takich okolicznościach jest najważniejsze.

A dla Ciebie. Czym  dla Ciebie jest rodzina? Czy jesteś aktywny, czy uczestniczysz w życiu codziennym i obowiązkach domowych? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile zawdzięczasz swoim bliskim? Czy choć raz podziękowałeś za pomoc i troskę, którą Cię obdarowali? Jestem pewna, że większość z Was nie dostrzega, ani nie cieszy się z małych rzeczy. Do niedawna też tak miałam. Byłam chamska, arogancka, samolubna, nie byłam typem wzorowej córki, siostry.

A dlaczego? Chyba mój byk za mocno przeze mnie przemawiał i pokazywałam rogi 🙂 taki ze mnie gagatek, lecz Nikt nie jest idealny.  Charakter człowieka kształtuje się z wiekiem i wiem, że do wielu rzeczy jeszcze nie dorosłam. Do tej pory nie umiem być wzorem. Przecież jestem już matką, starszą siostrą, przykładem dla rodzeństwa.  A ja nic z tym nie robię! Chyba czas najwyższy to zmienić. Nie chcę, aby Oliwier czy moje siostry zapamiętały mnie z telefonem w ręku, czy też jako nieroba, któremu nie chce się nawet pozmywać. Chcę być dla nich autorytetem, osobą pomocną i dającą im szczęście.

Kochani, piszę to do Was, aby przekazać jedną, bardzo istotną kwestię. Każdego dnia poświęcajcie czas swoim bliskim. Pamiętajcie, że posiadanie rodziny to jedno z najpiękniejszych rzeczy na świecie. Jak to mówią – w rodzinie siła. Bez rodziny nie mamy nic, a przecież rodzina, zdrowie i szczęście powinny znaleźć się na szczycie.  Zróbcie rachunek sumienia i zacznijcie cieszyć się z siebie nawzajem! Doceńcie, co macie! To nic nie kosztuje, a ile radości wywołuje na twarzy bliskich! Magiczne słowa, które powinny znaleźć się w naszych głowach, a szczególnie na językach  to DZIĘKUJĘ i PRZEPRASZAM.

Mamo, tato, dziękuję za pomoc i życie, przepraszam za mój ciężki charakter. Chwilami naprawdę dawałam Wam w kość :). Bez Waszej pomocy nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem teraz. To wszystko przez Was i dla Was. Dziękuję.

„BYCIE rodziną oznacza, że jesteś częścią czegoś pięknego, że kochasz i będziesz kochany DO KOŃCA swojego życia.”

Dwa Urbanki,

Oli i ja.

4 thoughts on “Rodzina to Twój największy skarb.

  1. Urbanki ❤️ Wy tez jesteście dla mnie jak rodzina .. i mimo ze jestem daleko i tak naprawdę nią nie jesteśmy .. to mam was w serduchu i zawsze ciepło o was myśle !
    W rodzinie bywa różnie, raz lepiej.. raz gorzej.. ale jakby coś się działo,to jeden za drugim wskoczyłby w ogień !!! ❤️

Dodaj komentarz