#zadbaneuszka Twojego maluszka!

Odkąd zostałam mamą, pragnę dla swojej pociechy podarować i zapewnić wszystko co najlepsze. Od zapewnienia podstawowego bytu po największą, matczyną miłość.

Bardzo skupiam uwagę na to, co kupuję i co podaję Oliwierowi. Sprawdzam składy, czytam rekomendacje i szukam tylko polecanych i sprawdzonych produktów przez innych specjalistów i recenzujące mamy.  Podczas czytania wpisów blogujących mam, natknęłam się na tekst dotyczący higieny uszu dziecka. Uszy dziecka są bardzo delikatne, dlatego też wymagają szczególnej troski i higieny.  Nieprawidłowa pielęgnacja może mieć negatywne skutki i konsekwencje nie tylko dla zdrowia, ale również rozwoju dziecka. Znajdująca się wewnątrz przewodu słuchowego woskowina jest niezbędna do odpowiedniego natłuszczenia oraz ochrony uszu przed bakteriami, grzybami i wodą. Jednak jej nadmiar może być problemem.

#zadbaneuszka
zadbane uszka, dwa urbanki

Wcześniej używałam wacików higienicznych i patyczków,  jednak to był mój błąd, do którego się przyznaję.   Stosowanie patyczków higienicznych może spowodować uszkodzenie błony bębenkowej lub otarcie przewodu słuchowego. I co jest najlepsze? Najlepsze jest to, że nadmierne usuwanie woskowiny patyczkami pobudza jej wytwarzanie! Tak więc, zadałam sobie pytanie. Jak dbać o  higienę uszka maluszka?  Sytuacja zmieniła się, gdy natrafiłam na produkt marki Vaxol. To preparat do uszu, w skład którego wchodzi farmakopealny olej z owoców oliwki europejskiej. Ponadto posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów  Dziecięcych i jest polecany przez WOPR.

Poranna i wieczorna toaleta powinna polegać na delikatnym obmyciu wodą małżowiny usznej i dokładnym jej osuszeniu ręcznikiem bądź  pieluszką. Stosując Vaxol 1-2 razy w tygodniu, nadmiar woskowiny zostanie naturalnie usunięty. Po użyciu wystarczy delikatnie przetrzeć małżowinę. Vaxol, dzięki zawartości oliwy z oliwek w swoim składzie posiada właściwości nawilżające i delikatne natłuszczenie przewodu słuchowego.

Kiedy o pielęgnację należy dbać najbardziej?

Przygoda z Wodą

Pierwsze co przyszło mi na myśl to przygoda z wodą, tj.  poprzez codzienną kąpiel, kąpiel w basenie, jeziorze, morzu, Nie ukrywajmy, woda często wpada nam do uszu podczas wodnych zabaw. Warto przed pójściem nad wodę zastosować odpowiednią profilaktykę.

Infekcje

Dotkliwe objawy infekcji ucha , takie jak: ból, swędzenie, wyciek z uszu mogą być bardzo dokuczliwe i źle wpływać na zdrowie i samopoczucie naszych dzieci.

 

Jak wygląda Higiena uszu z płynem Vaxol? Nic prostszego. Wystarczy ogrzać w dłoniach buteleczkę i wstrząsnąć przed użyciem. Podciągamy delikatnie małżowinę uszną ( u niemowląt i noworodków do dołu, u dzieci starszych i dorosłych do tyłu i do góry) Wprowadzamy aplikator do przewodu słuchowego i naciskamy końcówkę. Delikatnie uciskamy  i masujemy skrawek ucha. Nadmiar preparatu wycieramy ręcznikiem bądź chusteczką. Łatwizna , prawda? 😉

 

vaxol #zadbaneuszka

 

vaxol #zadbaneuszka

 

Wybierając produkt do pielęgnacji uszu warto zwrócić uwagę, aby w jego składzie nie

było wody, gdyż pod jej wpływem woskowina pęcznieje i jest trudniejsza do usunięcia i stanowi środowisko do nagromadzenia się infekcji. A Wy, jak dbacie o higienę   Waszych dzieci? Chętnie się dowiem jak to u Was wygląda!

 

Dwa Urbanki,

#zadbaneuszka,

Oli i Ja.

 

7 thoughts on “#zadbaneuszka Twojego maluszka!

  1. Nie znałam tego specyfiku.
    Zdania są podzielone- jedni mówią, żeby czyścić tylko to, co „wypływa” a drudzy, żeby używać aerozoli. Można zwariować;))
    Nie mniej jednak zapamiętam nazwę i przy najbliższej wizycie na mieście go zakupię;*

Dodaj komentarz